PROJEKT BOĆANJE I SPORTSKI KAMPOVI ZA OSOBE S INVALIDITETOM
Cilj projekta je inkluzija djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom u društvo kroz boćanje i sportsku rekreaciju, te senzibilizaciju opće populacije za probleme mladih osoba s invaliditetom. Projektom je poseban naglasak stavljen i na integriranje ciljnih skupina u redovne sportske programe. Projekt se prezentira drugim sportskim udrugama i školama programom interdisciplinarne suradnje, te se ojačavaju trenerski kapaciteti specifičnim radionicama namijenjenim trenerima i ostalim osobama koji rade ciljnim skupinama.
Projekt je direktno povezan sa specifičnim ciljem kroz aktivno sudjelovanje u treninzima i natjecanjima na kojima razmjenjuju iskustva s vršnjacima te razvijaju svoje sportske, komunikacijske i socijalne vještine s ciljem lakšeg uključivanja u život zajednice u kojoj se obrazuju, žive i/ili rade.
Unapređenje zdravlja i sposobnosti osoba s invaliditetom, te prihvaćanje vlastitog hendikepa i sporta kao vida rehabilitacije i mogućnosti provođenja slobodnog vremena kroz sportske aktivnosti.
Aktivnosti se ogledaju kroz:
- Rad s osobama invaliditetom bez obzira na dob, spol, vrstu i težinu invaliditeta u svrhu razvijanja njihovih motoričkih, psihičkih i socijalnih vještina što posljedično dovodi do većeg samopoštovanja i integriranosti u društvo kao i stvaranja mogućnosti za njihov sportski razvoj i uspjeh.
- Ojačavanje kapaciteta stručnjaka putem edukacijsko-praktičnih radionica.
- Kamp – 6 kom tijekom 3 godine po 25 osoba.
Projekt će se tijekom tri godine provodi na području Primorsko-goranske, Istarske, Ličko-senjske županije te Grada Zagreba.
Očekivani rezultati projekta:
- Uključivanje 40 osoba iz ciljnih skupina (osobe s invaliditetom).
- Održavanje 3 prezentacije interdisciplinarne suradnje.
Ukupna vrijednost projekta:
1.378.400,00 kn
Iznos koji sufinancira EU (u HRK):
1.171.640,00 kn
Razdoblje provedbe projekta
od 21.12.2018. do 21.12.2021.
Kontakt osobe za projekt
- Voditelj projekta: Amira Vujović
- +385 99 806 3786
- Koordinator projekta: Dušica Kailer
- +385 98 951 9229